Тема 2. Урок 2/2 : Правила складання прейскурантів, карт вин , карт напоїв , аля-карт , "табл.- дот "

                                                           11 травня 2021


  • А-ля карт - застосовується в дорогих ресторанах із зазначенням індивідуальної ціни на кожне рекомендоване блюдо. Меню а-ля карт застосовується в основному в готелях. За таким меню гості роблять попереднє замовлення і обслуговуються в певний проміжок часу. Буквальний переклад цього французького виразу такий - «з карти». Потрібно зауважити, що термін «а-ля-карт», застосовуваний в ресторанному бізнесі, часто інтерпретується невірно. Термін не пов'язаний ні з певним типом ресторану, ні з ціновою політикою, ні з процедурою подачі страв, він відноситься лише до типу меню і передбачає приготування страв на замовлення.;

  • Табльдот (стіл dhote) - пропонує вибір одного або більше варіантів кожного блюда за фіксованими цінами в один і той же час. Буквально табльдот означає по-французьки «стіл господаря». Типовий приклад такого меню - «діловий сніданок» (бізнес-ланч) за помірними цінами, до складу якого входять по три-чотири найменування страв. Відвідувач платить встановлену ціну за весь обід або сніданок. Багато першокласних ресторанів також часто використовують меню типу табльдот, так як його обмежена кількість страв дозволяє шеф-кухарю відбирати свіжі інгредієнти вищої якості і приділяти приготуванню кожної страви максимум уваги. Завдяки обмеженню асортименту при приготуванні страв для табльдота витрачається менше продуктів, ніж для меню а ля карт. Меню типу табльдот дуже популярні у святкові дні, наприклад, на Різдво чи на Восьме березня.;

  • Дю жур – меню чергових (денних) страв, складається для швидкого обслуговування споживачів, які не мають достатньо часу на обід. В даний вид меню входять страви популярні та дешеві, нескладні в приготуванні і зручні для реалізації.

  • Меню «а-ля парт» - гості роблять попереднє замовлення та обслуговуються через певний проміжок часу. Традиційно використовується в готелях, пансіонатах та лікувальних закладах. Такі меню можуть розкладатися і збиратися на столах або прикріплятися на двері номера. У стандартну форму гість вносить розпорядження, в який час він буде снідати, обідати й вечеряти і що хоче замовити.

  • Туристське меню - формується спеціально для туристів з акцентом на невисоку ціну та поживні якості страв.

  • Фірмове меню - каталог шеф-кухаря. Сюди включають дорогі ексклюзивні страви, рецепти приготування яких відомі, як правило,тільки в цьому ресторані.

  • Шведський стіл - широкий вибір страв з вільним доступом, цей метод обслуговування збільшує пропускну спроможність залу, прискорює процес обслуговування.

  • Циклічне меню - група меню за певний період часу. Цей тип меню в основному використовується в лікарнях, санаторіях. Циклічне меню має на меті урізноманітнити асортимент страв, гарантувати повноцінність харчування цілого колективу людей для збереження їхнього здоров’я.


    










                                                                         

Немає коментарів:

Дописати коментар